Zaloguj

Filmy

DodajFilmy animowane

Wyniki (75)
Ostatnio dodane
100 stopni poniżej zera

100 stopni poniżej zera (2013)
nowość100 Degrees Below Zero

Katastroficzny Sci-fiPokaż opis
Zmiany klimatyczne na Ziemi doprowadziły do tego, że na całej planecie drastycznie spadła temperatura powietrza. Grupa naukowców postanawia rozpocząć prace, których celem jest przywrócenie dawnego klimatu..
6,001 głos
Apollo 13

Apollo 13 (1995)
nowośćFilm

Dramat KatastroficznyPokaż opis
Film oparty na faktach. Jest rok 1970, rok po wylądowaniu statku Apollo 11 na księżycu. Astronauci Jim Lovell (Tom Hanks), Fred Haise (Bill Paxton) i Jack Swigert (Kevin Bacon) rozpoczynają misję Apollo 13. Zainteresowanie nią jest bardzo małe. Ludzie przyzwyczaili się już do lotów kosmicznych. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Kiedy 11 kwietnia 1970 roku prom Apollo 13 startował z Przylądka Kennedy'ego, nic nie wskazywało na to, że coś może się nie udać. Wszystko szło zgodnie z planem. Jednak nadzieja na spacer po księżycu prysła trzeciego dnia lotu - 13 kwietnia. Wtedy to do ośrodka kontroli lotów w Houston w Texasie dotarł lakoniczny, znany już meldunek: "Houston, mamy problem". Okazało się, że wybuchł zbiornik z tlenem, co uszkodziło główny silnik. Aby powrócić do domu, potrzebowali dwa razy tyle tlenu, ile im zostało. Od tej chwili cały świat śledził z zapartym tchem losy trzech astronautów. Ośrodek kontroli lotów w Houston i bohaterscy astronauci muszą uratować lot, w którym zawiodło wszystko, co mogło zawieść.
6,754 głosy
Potop

Potop (2017)
nowośćOceans Rising

Akcja Katastroficzny Sci-fi ThrillerPokaż opis
Władze ignorują ostrzeżenia o nadchodzącej gigantycznej powodzi. Zlekceważony naukowiec postanawia zbudować arkę.
0,000 głosów
Titanic

Titanic (1953)
nowośćFilm

Dramat Akcja KatastroficznyPokaż opis
Zmęczona nieudanym małżeństwem Julia postanawia uciec z dwójką dzieci do Ameryki. Wciąż kocha swego męża, lecz zdaje sobie sprawę, że wspólne życie będzie dla nich męką. W tajemnicy rezerwuje bilet na szeroko reklamowany rejs gigantycznym liniowcem. Richard w ostatniej chwili dowiaduje się o jej decyzji. Oszalały z rozpaczy kupuje bilet od jednego z pasażerów najniższej klasy. Pierwsze spotkanie następuje podczas posiłku. Znowu są razem i być może zanim dopłyną do Ameryki, zbudują swój związek na nowo. Nadchodzi jednak straszna noc katastrofy.
7,001 głos
Titanic

Titanic (1996)
nowośćFilm

Akcja Dramat Historyczny Katastroficzny Melodramat RomansPokaż opis
W kwietniu 1912 roku wypływa w swój pierwszy rejs "Titanic" - najpotężniejszy w ówczesnych czasach pasażerski liniowiec transatlantycki, na pokładzie którego znajduje się dwa tysiące dwustu pasażerów - wśród nich para młodych kochanków - Isabella Paradine (Catherine Zeta Jones) i Wynn Park (Peter Gallagher), odważna i wyzwolona Molly Brown (Marilu Henner) i inne barwne postacie. Podczas podróży załoga zauważa w odległości pół mili ogromną górę lodową. Na ominięcie groźnej przeszkody jest już zbyt późno. Dochodzi do tragedii - potężne bryły lodu rozdzierają burtę statku, płynącego pełną mocą silników. "Titanic" zaczyna tonąć, a łodzie ratunkowe mogą pomieścić niecałe siedemset osób..
0,000 głosów
Titanic

Titanic (1997)
nowośćFilm

Melodramat KatastroficznyPokaż opis
W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanicem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która miała odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego Jacka.
9,3611 głosów
Żywioł. Deepwater Horizon

Żywioł. Deepwater Horizon (2016)
nowośćDeepwater Horizon

KatastroficznyPokaż opis
Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.
8,805 głosów
Posejdon

Posejdon (2006)
nowośćPoseidon

KatastroficznyPokaż opis
Nowa wersja jednego z najwiekszych katastroficznych hitów w historii kina. Obraz przedstawia tragedię pasażerów luksusowego transatlantyka, który w wyniku uderzenia gigantycznej fali tsunami przewraca się do góry dnem. Uwięzieni w środku pasażerowie postanawiają na własną rekę wydostać się z idącego na dno statku.
8,001 głos
Powódź

Powódź (1998)
nowośćHard Rain

Akcja Dramat Katastroficzny ThrillerPokaż opis
Miasteczko Huntingburg nawiedza kataklizm - powódź. Okolice zalane zostają przez wody pobliskiej rzeki. Większość mieszkańców postanawia się ewakuować, miejscowy bank próbuje ocalić gotówkę. Tom (Christian Slater) i jego starzejący się wuj Charlie wywożą z podtopionego miasta opancerzoną furgonetką 3 mln dolarów, których w porę nie zabezpieczono. W drodze samochód utyka w podnoszącej się z minuty na minutę wodzie. Gdy próbują sprowadzić pomoc, zostają zaatakowani przez uzbrojoną bandę. Powódź tymczasem przybiera na sile.
0,000 głosów
Śnieżny Armagedon

Śnieżny Armagedon (2011)
nowośćSnowmageddon

Fantasy Przygodowy KatastroficznyPokaż opis
Zbliża się Boże Narodzenie. Beth (Laura Harris), Jennifer (Magda Apanowicz), John (David Cubitt) i Rudy (Dylan Matzke) Millerowie przed drzwiami swojego mieszkania znajdują tajemnicze pudełko. Pakunek ma szklaną kulę, która jest kopią górskiego miasteczka, w którym mieszkają. Po wciśnięciu przycisku, miasteczko wewnątrz kuli zaczyna pokrywać śnieg. Niebawem wychodzi na jaw, że miasto Millerów zostanie nawiedzone przez śnieżny armagedon. Od tej chwili cała rodzina musi znaleźć sposób na to, aby pozbyć się kuli, ale nie mają zbyt wiele czasu.
0,000 głosów
Siła Umysłu

Siła Umysłu (2016)
nowośćMind Blown

Akcja Katastroficzny Sci-fi ThrillerPokaż opis
Trwają prace nad tajnym rządowym programem dotyczącym wojny psychotronicznej. Gdy system okazuje się wadliwy, departament obrony musi ukryć skutki swojej porażki i pozbyć się świadków.
0,000 głosów
Pandora

Pandora (2016)
nowośćFilm

Dramat Thriller KatastroficznyPokaż opis
Gdy w wyniku trzęsienia ziemi dochodzi do uszkodzenia elektrowni atomowej w koreańskim miasteczku, pewien mężczyzna ryzykuje życiem, by uratować kraj przed katastrofą.
9,001 głos
Widmo Zagłady

Widmo Zagłady (2016)
nowośćEarthtastrophe

Akcja Sci-fi Thriller KatastroficznyPokaż opis
Nadciąga koniec świata. Ludzkość czeka niemal pewne wyginięcie, kiedy z nieba znika Księżyc, a sama Ziemia zostaje wessana do tunelu czasoprzestrzennego.
8,502 głosy
Wulkan

Wulkan (1997)
nowośćVolcano

Dramat Akcja KatastroficznyPokaż opis
Film katastroficzny. W Los Angeles geolodzy rejestrują przejawy wzmożonej aktywności tektonicznej. Ludzie obawiają się trzęsienia ziemi. Ale w tunelach kolejki podziemnej pojawiają się najpierw opary siarki, potem lawa wulkaniczna. Burmistrz powołuje sztab kryzysowy.
9,333 głosy
Twister

Twister (1996)
nowośćFilm

KatastroficznyPokaż opis
Domy rozpadają się na kawałki, w powietrzu fruwają krowy. Traktory spadają na ziemię jak deszcz. Cysterna z benzyną staje się jak bomba. Szeroki na milę, pędzący z zawrotną prędkością, obracający wszystko co napotka na swojej drodze w perzynę - cyklon dotarł do Ciebie! Poczuj siłę wiatru ! Helen Hunt i Bill Paxton wcielają się w role naukowców badających zależności rządzące jednymi z najpotężniejszych sił natury - tornadami. Zapierające dech w piersiach zdjęcia i efekty specjalne sprawiają, że od początku do końca tego doskonałego filmu akcji, widz czuje się dosłownie wciśnięty w fotel.
7,605 głosów
Fala Ognia

Fala Ognia (2014)
nowośćFirequake

Sci-fi KatastroficznyPokaż opis
Zaniedbania w nowoczesnym rządowym systemie dostarczającym energię słoneczną sprawiają, że na Ziemi powstaje ryzyko olbrzymiej burzy słonecznej. Grupka naukowców próbuje zażegnać kryzys.
0,000 głosów
Góra Dantego

Góra Dantego (1997)
nowośćDante's Peak

KatastroficznyPokaż opis
Harry wraz z żoną bada wulkany. Pracują razem w Ameryce Południowej, gdzie przy erupcji wulkanu ginie jego żona. Mężczyzna załamany oddaje się całkowicie swojej pracy. Kierownictwo namawia go na urlop, ten jednak nie ma na niego ochoty i jedzie do Cascade Mountains, gdzie są podejrzenia, że Góra Dantego, nieczynny wulkan, budzi się ze snu. Harry przeczuwa, że wulkan wybuchnie, nikt mu jednak nie chce wierzyć. A jeśli ma rację?
10,001 głos
Tragedia Posejdona

Tragedia Posejdona (1972)
nowośćThe Poseidon Adventure

KatastroficznyPokaż opis
Amerykański luksusowy statek "Posejdon" wypływa z Nowego Jorku do Grecji. Na Morzu śródziemnym trwa na pokładzie liniowca szampańska zabawa sylwestrowa. Tuż po północy gwałtowna fala uderza z ogromną siłą w statek, powodując niebezpieczny przechył i zniszczenia. Ogarnięci panicznym strachem pasażerowie próbują walczyć o życie. Groźną sytuację stara się opanować pastor Frank Scott.
7,001 głos
Asteroida kontra Ziemia

Asteroida kontra Ziemia (2014)
nowośćAsteroid vs. Earth

Sci-fi KatastroficznyPokaż opis
Życiu na Ziemi zagrażają ogromne meteory. Jedynie przesunięcie osi planety może zapobiec zagładzie wszystkich stworzeń. wcielenie w życie tego planu okazuje się jednak bardzo ryzykowne.
0,000 głosów
Apokalipsa w LA

Apokalipsa w LA (2014)
nowośćLA Apocalypse

Akcja KatastroficznyPokaż opis
Wnętrze Ziemi coraz bardziej się nagrzewa, powodując ogromne zagrożenie. Los Angeles w każdej chwili może przestać istnieć. Mieszkańcy zostają ewakuowani z miasta. Tymczasem zostaje uprowadzona kobieta. Narzeczony szuka jej w wyludnionej metropolii.
10,001 głos