Zaloguj
Iron Man

Akcja Sci-fi
Film, 2008
8,94  głosy: 16Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
30 kwietnia 2008Polska14 kwietnia 2008
Gatunek:
Produkcja:

Reklama

Linki OnlineStrona  Zgłoś

Zarządca strony:
killersteryd
od 23 paź 2008, 06:59
Wyświetlenia:
2,877
Materiały Online:
9  Dostępne4/Niedostępne5

Fabuła

Reżyseria:
Jon Favreau
Scenariusz:
Hawk Ostby, Mark Fergus

"Iron Man" to historia miliardera, przemysłowca i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.), szefa Stark Industries, głównego dostawcy broni dla rządu USA. Beztroski styl życia Tony’ego zmienia się na zawsze, kiedy po testach przeprowadzanych z nową bronią, jego konwój zostaje zaatakowany, a on sam porwany przez rebeliantów. Ranny od pocisku, który utkwił w pobliżu serca, Tony zostaje zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla Razy (Faran Tahir), tajemniczego przywódcy rebeliantów. Nie zważając jednak na żądania porywaczy, Tony wykorzystuje swój intelekt i geniusz, aby skonstruować zbroję, która utrzyma go przy życiu i pomoże w ucieczce. Po powrocie do Ameryki, Tony stara się dojść do ładu ze swoją przeszłością i przysięga, że jego firma Stark Industries będzie się teraz rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Mimo oporu Obadiaha Stane (Jeff Bridges), swojej prawej ręki i jednego z szefów firmy, który przejął nad nią rządy podczas jego nieobecności, Tony spędza całe dnie i noce w warsztacie, pracując nad konstrukcją zaawansowanej technologicznie zbroi, która zapewni mu nadludzką siłę i ochroni przed atakami.

Galeria


Rozmowy (11)   dodaj temat

Neitina
Neitina
Jak dla mnie dość ciekawe podejście do filmów o superbohaterach... Nie ma nic o tym, że należy swoją moc wykorzystywać z rozumem itd. To mnie się osobiście podobalo, choć nie jestem fanem żądnych superboharterów <po prostu nie lubię czegoś takiego> To ten film jest właśnie jedym z nilicznych co podobal mi się z tego gatunku. Wykonany z rozmachem, dobre efekty, fabuła ok. Choć wiadomo taki film zawsze będzie ramowy i przewidywalny, ale mimo to warty obejrzenia.
Vader
Vader
Oglądałem pierwsze 2 części i powiem szczerze że film jest bardzo fajny, nie mam czasu żeby obejrzeć 3 części ale polecam ty który jeszcze nie oglądali ani jednego :)
Viperro
Viperro
Good film! 9/10
Teraz muszę nadrobić dwie następne części ^^
Marvel211
Marvel211
Bardzo lubię ten film, jak i wszystkie filmy z marvel'a, iron man jest któras ulubiona postacia.Iron man 2 jest lepsze od Iron Man.Bardzo polecam ten film :D
agencikkk
agencikkk
A ja będę czekał aż ukaże się na bluray !!:p