Zaloguj
Kod Lyoko

Code Lyoko
Kreskówka, 2003
8,41  głosy: 27Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Ocena Filmweb7,3/10
Premiera:
5 listopada 2005Polska3 września 2003
Produkcja:

Fabuła

Stacja TV:
Sezony:
4
Odcinki:
98 (w przybliżeniu, może być więcej)

Przygody czwórki przyjaciół, którzy przeciwstawiają się okrutnym zamiarom szalonego komputera. Planeta Ziemia i alternatywny komputerowy świat, zwany Lyoko, są zagrożone zagładą. Centralny procesor X.A.N.A. został częściowo zaatakowany przez nieznany superwirus, który chce zniszczyć cały wszechświat. Jedynym ratunkiem są: Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy, którzy na co dzień prowadzą normalne życie uczniów, a w wirtualnym świecie zamieniają się w superbohaterów. Czy zdołają ocalić Ziemię i Lyoko? Twórcy serialu wykorzystali dwie techniki animacji. Akcja z realnego świata bohaterów przedstawiona jest w 2D, a ich perypetie w Lyoko w formacie 3D.

Galeria


Rozmowy (126)   dodaj temat

Jeremie96
Jeremie96
Fani serialu się zmobilizowali, z Hiszpanii wypłynęła międzynarodowa petycja do obecnych właścicieli praw autorskich do Kodu Lyoko z prośbą o kontynuację serialu. W ciągu tygodnia zebrano już prawie 700 podpisów:

www.change.org/p/média-participations-f ... -continued
Jeremie96
Jeremie96
Nie ma obecnie żadnego sensu pisanie do stacji, która jest obecna dosłownie 3 kablówkach, z czego zasięg największej z nich to obszar jednego województwa. Tak samo nie ma też sensu kierowanie pytań do innej nowej stacji, czyli Top Kids. Oni co prawda mają trochę większy zasięg techniczny, ale też by to raczej olali.

Tak naprawdę lepszych adresatów niż główne stacje obecnie nie ma. Teletoon nam tego nie puści, zresztą pisanie do nich z błaganiami byłoby totalną durnotą po tym, co nawyprawiali. Inne stacje typu Disney czy CN też nie byłyby zainteresowane. Ewentualnie może Nickelodeon, ale tu też bym to w promilach mierzył, a nie w procentach.

A, jeszcze wcześniej zapomniałem się odnieść: petycja do TVP jest adresowana do dyrektora Dwójki, a nie do szefowej TVP ABC, właśnie z racji tego że TVP ABC się skupia na młodszych widzach. Jakby tam mieli emitować Kod Lyoko, to musieliby wykonać wałek z oznaczeniem wiekowym. Za ZigZapa niektóre odcinki miały nawet klasyfikację "12+", a reszta "7+". W Telewizji Polskiej musieliby dać zieloną mordkę. I przeczuwam, że wtedy jakiś nadgorliwiec by się do tego doczepił.
Swoją drogą to dobrze że nie adresowano do prezesa całej TVP, bo możliwe że jego dni są policzone...
Lyokoheros
Lyokoheros
Strzał w stopę? Jak strzałem w stopę może być coś co nie może nijak zaszkodzić, a może jedynie pomóc?
Jedyne co jest tu strzałem w stopę to właśnie taki defetyzm. Rezygnować, zanim się spróbuje i jeszcze zniechęcać do tego innych...
Fakt, szanse na powodzenie petycji nie są duże, ale jakieś są i to się liczy. W dodatku nikt nic na podpisaniu takiej petycji nie straci - a możliwy zysk dla fandomu, nawet jeśli mało prawdopodobny jest nie do przecenienia.
A nawet jeśli sama w sobie petycja ich nie przekona, to zasygnalizuje im samo istnienie czegoś takiego jak Kod Lyoko i tak będzie pewną korzyścią. Bo szukając czegoś do emisji będą wiedzieć, że ktoś kiedyś o coś takiego prosił, że nie było nigdy na popularnych kanałach publikowane, więc dla większości widzów będzie to nowość, a jednocześnie może przyciągnąć starych fanów...

Nie mówiąc o tym, że właścicielem praw autorskich do Kodu Lyoko obecnie jest Dargaud, które jest sporą firmą i posiada też prawa do wielu innych produkcji... więc sytuacja wcale nie jest aż tak tragiczna.
Po za tym co mamy do stracenia? Absolutnie nic. Nie ryzykujemy niczym, a możemy zyskać wiele. To wręcz głupota nie skorzystać z takiej okazji.

A ta stacja 2x2... napisać zawsze można, ale nie jest ona specjalnie warta naszej uwagi bo jak powiedzial Jeremie96 - zasięg słabiutki...
Jeremie96
Jeremie96
2x2 raczej odpada z racji mizernego zasięgu technicznego stacji, mają nawet gorszy od Teletoona.
marek
marek
Pomijając to, że internetowe petycje guzik dają, to jeszcze kierowanie ich do ogólnych stacji TV to strzał w stopę. Polsat i TVN emitują seriale animowane dla dzieci i młodzieży w ilościach szczątkowych, a jeśli już, to kupują je w ramach dużo większych umów z dużymi wytwórniami. Puls podobnie nabywa kontent do swojego bloku Junior TV, a TVP ABC skupia się na pozycjach dla najmłodszych.
Większe szanse upatruję w uderzeniu w jakąś stację telewizyjną stricte dla tego przedziału wiekowego, np. 2x2.