Zaloguj
Nanatsu no Taizai

Akcja Fantasy Komedia Przygodowy Anime
Anime, 2014
9,50  głosy: 2Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
5 października 2014
Produkcja:

Fabuła

Stacja TV:
Sezony:
2
Odcinki:
24 (w przybliżeniu, może być więcej)

„Siedem Grzechów Głównych” to grupka podstępnych rycerzy, którzy spiskowali by obalić królestwo Britannii – mówi się, że zostali zlikwidowani przez Świętych Rycerzy, choć niektórzy ludzie twierdzą, że wciąż żyją. Dziesięć lat później wspomniany, szlachetny zakon Świętych Rycerzy przeprowadza zamach stanu zabijając króla i stając się nową, okrutną siłą rządzącą całym królestwem. Elizabeth, jedyna córka zmarłego króla, wyrusza na wyprawę w celu odnalezienia „Siedmiu Grzechów Głównych” oraz poproszeniu ich o pomoc w odzyskaniu Britannii.

Rozmowy (3)   dodaj temat

szp193
Shirya
Shirya
Ostatnio postanowiłem przerzedzić swoją listę planowanych serii i natknąłem się na tytuł z zeszłego roku. Po przeczytaniu opisu oraz kilku komentarzy stwierdziłem, że zacznę oglądać. Dotrwałem do końca 24 odcinka i wierzcie mi, nie żałuję ani jednej sekundy spędzonej przy tym anime.

Zaczynając oglądać pomyślałem sobie, że główny bohater to zwykły idiota, który będzie pomagał Elisabeth w poszukiwaniu bohaterów, jednak moje zdanie zmieniło się już w pierwszym odcinku.

Elisbeth to księżniczka, która wyruszyła na poszukiwanie tytułowych grzechów, by ratować swój kraj.

Meliodas jest nieco podobny do Goku z Dragon Ball, oboje w zasadzie są idiotami z niesamowitą siłą i umiejętnościami, dodatkowo „Smoczy Gniew”, pozwala sobie na bardzo dużo w kontaktach z księżniczką.

Zaraz po poznaniu „parki”, głównych bohaterów, poznajemy Diane. Olbrzymkę, która chyba bardzo chciałaby, żeby pokochał ją Meliodas, ale prócz tego jest również bardzo silna.

Ban to również postać podobna do bohatera z DB, jest silny, głupi i prawie na każdym kroku staje w szranki z Meliodasem co czyni go drugim Vegetą, z tymże ten drugi jest bardziej ogarnięty.

Jest też Hawk – świnia mówiąca ludzkim głosem, o której zapomniałem wspomnieć wcześniej. Nie wiemy o nim za dużo poza tym, że jest odkurzaczem do resztek w knajpie.

King, a właściwie Harlequin – Król Wróżek, który ma fajną dzidę przybierającą różne formy i jest na maksa zakochany w Diane, ale przez to, że jest nieśmiały w stosunku do dziewczyn nie umie Jej tego powiedzieć.

Gowther – człowiek umiejący czytać w myślach (piękna moc). Wiele osób pewnie chciałoby mieć taką moc jak on.

Na końcu poznajemy również Merlin – czarodziejkę, ale o niej nie wiemy prawie nic.

To tyle o głównych bohaterach, przejdźmy do tego, co ma ta seria w sobie, że jest tak dobra. Kreska jest świetna, openingi i endingi idealnie pasują, fabuła pomimo oklepanych motywów nie jest przewidywalna w kilku momentach myślałem, że to już koniec, ale za każdym razem z błędu wyprowadzała mnie komiczna sytuacja.

Nanatsu no taizai czyli Siedem Grzechów Głównych to niesamowita historia, przy której nie sposób się nudzić. Demony, nadprzyrodzone zdolności, piękne sceny walki, w tle jakieś romanse, a co ważniejsze duża dawka humoru.

Z czystym sumieniem daje tej serii 10/10 i z niecierpliwością czekam na drugi sezon.
piwowino
piwowino
ten główny bohater, jest strasznie koniczny jak na ogół nie lubię takich postaci to ta mnie bawi